Yanık İzleri Geçer Mi? Yanık İzleri İçin En Etkili Kremler Hangisi?

Sa, 01/18/2022 - 21:50 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
yanık izleri için en etkili kremler

Yanık izi kremi seçerken mutlaka uzman bir hekim tavsiyesi almak gerekir. Ciltte yanık izine neden olan yanığın derecesine ve nedenine göre farklı tıbbi uygulamalar yapılabilir. Son derece ciddi sağlık sorunlarına neden olan bu tür sorunlar için etkili yanık kremleri arayanların bu nedenle uzman tavsiyesi almaları önerilmektedir.

Cildinde yanık lekesi olan kişilerin yanık izleri için en etkili kremler ile bu sorunu çözmeleri mümkündür. Ancak ileri derecede yanıklar için cerrahi müdahaleler de yapılabilir.

yanık izleri için en etkili kremler

Eski Yanık İzi Nasıl Geçer?

Yıllanmış yanık izi için farklı tür tedaviler uygulanmaktadır. Genelde kremler ve çeşitli ilaçlar ile hekim gözetiminde bu izler giderilmektedir. Daha ileri derecede yanıklar da ise kimyasal peeling uygulamalarına başvurulmaktadır. Öte yandan gelişen tıp teknolojileri kapsamında lazer ile cilt yenileme uygulamaları da etkin biçimde kullanılır. Hangi tür tedavi uygulanacağının uzman bir hekim tarafından belirlenmesi hayati önem taşımaktadır.

En İyi Yanık Kremleri Hangisi?

Yanık kremi iz bırakmayan ve kısa sürede iyileştirenler basit yanıklar için tercih edilebilir. Günümüzde basit yanıklar dahil olmak üzere doktorlar tarafından kişiye özel olarak tavsiye edilen yanık kremleri arasında öne çıkanlar şunlardır:

  • Silverdin Yanık Kremi
  • Fucidin Yanık Kremi
  • Fito Yanık Kremi
  • Sudocrem Yanık Kremi

yanık izleri için en etkili kremler

Yanık İzlerini Geçirmek İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Kantaron yağı yanık izi geçirilmesinde birçok kişi tarafından tercih edilen en etkili doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Yanık izinin derecesine göre bu yöntemler fayda sağlayabileceği gibi çeşitli zararlar da verebilir. Bu nedenle dikkatli uygulanması tavsiye edilmektedir. Yanık izleri için en etkili kremler dışında doğal faydalarıyla dikkat çeken etkili uygulamalar şunlardır:

  • Hindistan Cevizi Yağı Uygulaması
  • Elma Sirkesi: Bir miktar elma sirkesi su ile karıştırılarak pamuk yardımı ile sürülür.
  • Soğuk Çay Uygulaması: Soğuk çay poşeti bir süre yanık bölgesinde bekletilerek uygulanır.
  • Yumurta Akı Kullanımı: Yumurta akı yanık bölgesine sürülerek kuruması beklenir.

Yanık izinin geçirilmesinde bu tür yöntemler kullanılabilir. Ancak yeni oluşan yanıklar için herhangi bir yöntem uygulamadan doğrudan doktora başvurmanız tavsiye edilir.

Kategori