Uykusuz Geceler Geçirmenizi Garantileyen Korku Filmleri

Pt, 12/20/2021 - 20:33 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Korku fimleri

Korku filmleri özellikle kış mevsimi geldiğinde daha fazla izlenen bir film türü olmuştur. Kimileri bundan zevk alırken kimileri kumandaya basmaya korkar. Korku herkes için farklı bir şey ifade eder. 

Bazı insanlar, kan ve parçalanmış bedenler karşısında esneyecek olsa da, kansız korku onları iki hafta boyunca yatakta uyanık halde bırakacaktır. Bazıları için, parçalanmış bir beden veya kötü bir çocuk, “gerçek olmadığını” bilseler bile, onları açıklayamayacakları şekilde derinden huzursuz bırakır.

 

İşte izlemekten korkacağınız bazı korku filmleri:

 

Blair Cadısı Projesi

 

Açıkçası bu listeye The Blair Witch Project'i dahil etmek zorunda kaldık! 20 yıldan fazla bir süre önce vizyona giren bu ünlü film, küçük kasabalarının yakınında ormana musallat olduğu söylenen efsanevi Blair Cadısı hakkında bir belgesel çekmeye karar veren üç üniversite öğrencisi etrafında dönüyor. Filmi kaç kez izlerseniz izleyin yine sizi oldukça korkutacaktır.

 

Cehennem Evi 

 

Amazon Prime'da yer alan oldukça etkileyici bir film. Korku filmlerini seviyor ve sizi ürkütmesi çok zaman alıyorsa tam size bir yapıt. Filmden sonra kapınızın ve pencerenizin kilitlerini gece yatmadan önce birkaç kez kontrol edeceksiniz.

 

Çılgınlık (1972)

 

Hitchcock'un sonraki filmlerinden biridir ve kesinlikle izlenmesi gerekenler listenizde olmalıdır. Bu bir seri katille ilgili, ancak beklenen "bunu kim yaptı" yerine benzersiz, çok rahatsız edici, tipik olarak Hitchcock'u düşündüren bir yaklaşım benimsiyor.

korku filmleri

Kuzuların Sessizliği (1991)

 

Anthony Hopkins'in inanılmaz performansı için bunu filmi izlemelisiniz. O kadar inandırıcıydı ki, birçok kişi onun aslında bir yamyam olduğunu düşünmüştü. Hopkins filmden sonra insan etinin tadına hiç bakmadığını ve gelecekte de böyle bir niyetinin olmadığını kamuoyuna duyurmak zorunda kalmıştır.

 

Sürünme – Netflix

 

Gerçekten ürkütücü bir korku filmi arıyorsanız Sürünme’yi önerebiliriz. Bu film gerçekten hak ettiği ilgiyi görmemiş olsa da, The Morning Show'dan, uzak bir kabinde yaşayan Josef karakteriyle fevkalade çılgın bir performans sergileyen Mark Duplass'ın başrol oynadığı modern bir korku başyapıtıdır. 

 

Seçmeler (Japonya), 1999

 

Burada sizi uyarayım. Bu dayanılmaz kan şöleninden sağ çıkmak için sadece güçlü bir kalbe değil, aynı zamanda güçlü bir mideye de ihtiyacınız var. Orta yaşlı bir adam, genç ve güzel bir oyuncuya aşık olur. Ama çok karanlık bir sırrı vardır. Hostel ve SAW hayranıysanız, buna bayılacaksınız!

 

Deklanşör (Tayland), 2004

 

Shutter, tartışmasız şimdiye kadar yapılmış en popüler korku filmlerinden biridir. Gözleriniz kapalı izleyeceğiniz bol sahneler var ve son sahne (izleyince hangisinden bahsettiğimi anlayacaksınız) sizi ömür boyu yaralı bırakacaktır!

 

Korku filmleri izlemek çok rahatsız edicidir çünkü gerçek hayatta en çok kaçınmak isteyeceğiniz şeylerle doludur.

 

 

Kategori