Tırnaklar Nasıl Beyazlar? Doğal Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Pa, 12/26/2021 - 15:48 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
tırnak beyazlatma

Tırnaklarımız çok hassastır. Çok kolay hasar görürler, renk değiştirirler veya lekelenirler.  Peki dişlerinizi beyazlatabildiğiniz gibi tırnaklarınızı da beyazlatabileceğinizi biliyor musunuz? Evde tırnak nasıl beyazlatılır diye düşünüyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Aşırı oje kullanımı, vitamin ve mineral eksikliği nedeniyle tırnaklar renk değiştirir veya lekelenir. Özellikle mor, mavi veya kırmızı gibi herhangi bir koyu renk oje uyguladığınızda renksiz tırnaklar oldukça çok görülür. Tırnaklarınızın renk değişikliğinden kurtulmak için lekesiz oje kullanmayı deneyebilir veya tırnaklarınızı beyazlatmak için aşağıdaki ev yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 

Tırnak beyazlatma yöntemleri nelerdir?

 

Muhtemelen tırnaklarınızı hızlı bir şekilde beyazlatmak istiyorsunuz. Tırnak çıkarıcı, oje, temizlik ürünleri ve duman gibi şeyler tırnaklarınıza zarar vererek onları sarı ve lekeli bırakabilir. Endişelenmeyin tırnaklarınız mat ve pürüzlü görünüyorsa birkaç basit ev ürünü ile tırnaklarınızı ıslatarak veya ovalayarak tırnaklarınızı yeniden beyazlatabilirsiniz. İşte evde tırnak beyazlatma yöntemleri:

tırnak beyazlatma

  • Karbonatla tırnakları beyazlatma

 

Karbonatın sayısız güzellik faydası vardır. Bunlardan biri de karbonatın tırnaklarınızı beyazlatmanıza yardımcı olmasıdır.

2 yemek kaşığı karbonatı ılık suda karıştırın.

Macun kıvamına gelince tırnaklarınıza sürün ve hafifçe ovun.

Yaklaşık 5 dakika bekletin ve ardından yıkayın.

 

 

  • Sirke ile tırnak beyazlatma

 

Tırnakları beyazlatmak için beyaz sirke, en popüler yöntemlerden biridir. Sadece bir damla sirke ile gerçekten beyaz tırnaklar elde edebilir miyiz? 

Küçük bir bardak su ile birlikte sadece 1 yemek kaşığı beyaz sirke, tırnaklarınızı temizleyebilir ve onlara parlak bir görünüm kazandırabilir.

Tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika bekletin. Ardından ellerinizi ılık su altında durulayın.

Şimdi ellerinizi temiz bir havluyla kurulayın. Ardından tırnak etlerinize kaliteli bir nemlendirici uygulayın. Çünkü sirke tırnaklarınızı kurutabilir.

 

  • Diş macunu ile tırnakları beyazlatma

 

1. Beyazlatıcı diş macununu ince bir tabaka halinde tırnaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletin.

2. Bir tırnak fırçası kullanarak tırnaklarınızı nazikçe ovalayın.

3. Parmaklarınızı temizlemek için suya batırılmış pamuk yardımıyla diş macununu tırnaklarınızdan çıkarın.

4. Bu işlemi bir ay boyunca haftada iki ila üç kez tekrarlayın.

 

  • Limon suyu ile tırnakları beyazlatma

 

Limon suyu sarı tırnaklarınızı beyazlatmanın bir başka yoludur. Önce mini bir kâseye iki limonu sıkın. Macun benzeri bir doku elde edene kadar kabartma tozu ile karıştırın. Parmağınıza yaklaşık 10 dakika uygulayın. Tırnaklarınızı macunla ovmak için eski bir diş fırçası kullanın. Ellerinizi ılık suyla durulayın. Sonra yumuşatıcı bir el kremi uygulayın.

 

Kategori