Şef Osman Sezener Kimdir? Masterchef Türkiye Konuk Şef Osman Sezener Kaç Yaşında, Nereli?

Per, 01/06/2022 - 00:45 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
şef osman sezener kimdir

Masterchef’ e konuk olan Şef Osman Sezener kimdir? sorusu yarışma ile birlikte merak edilen isim oldu. Masterchef’in son çeyrek finalistinin belli olacağı yarışmaya katılacak Osman Sezener kaç yaşında, nereli? Masterchef Osman Sezener kimdir?

Başarılarıyla adından söz ettiren Masterchef Osman Sezener hakkında merak edilen soruların yanıtlarını araştırdık. Şef Osman Sezener kimdir? Osman Sezener kaç yaşında, nerelidir?

şef osman sezener kimdir

Şef Osman Sezener Kimdir?

 

Şef Osman Sezener, 1982 yılında İzmir'de doğmuştur. İzmir Amerikan Lisesi'nden mezun olmasıyla birlikte gastronomi sektörüne ilgi duymuş ve ailesi ile birlikte bu alanda kariyer yapmıştır. Bilkent Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra New York Fransız Mutfağı'nı okudu.

Bu eğitimlerin ardından Şef Osman Sezener, İstanbul, Amerika ve İtalya’da çalıştı. Daha sonra kariyerine belirlediği rotada ilerleyerek çocukluğundan beri hayallerini gerçekleştirmek için yaşadığı bölgenin toprak ve denizinden gelen ürünleri insanlara tattırmak için odun ateşini kullandığı restoranını açtı. Şu an İzmir'de işletmeciliğini ve şefliğini yaptığı bir restoranı yer almaktadır. Aynı zamanda Şef Osman Sezener İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümünde 2010 ‘dan itibaren öğretim görevlisi olarak eğitim vermektedir.

şef osman sezener kimdir

Türkiye'nin köklü sivil toplum kuruluşlarından Mutfak Dostları Derneği, "Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri" programında Şef Osman Sezener 2020 Yılın Türk Şefi ödülüne layık görüldü.

Masterchef’e konuk olacak Şef Osman Sezener kimdir sorusunun yanıtı aldıktan sonra 5 Ocak Masterchef programını takip edebilirsiniz. Şef Osman Sezener’in bir yemeği de yarışmacılar için hazırlanacak.

Kategori