Saç Maskesi ve Saç Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Per, 04/21/2022 - 14:41 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Saç Maskesi ve Saç Kremi Arasındaki Fark

Besleyici saç bakım ürünlerine sık sık dikkat ediyor musunuz? Saç maskesi ve saç kremi arasındaki fark nedir biliyor musunuz? Peki, saçınızın iyi görünmesini ve iyi hissetmesini sağlayacak doğru olanı nasıl seçersiniz? Bu yazıda, saç maskeleri ve saç kremleri arasındaki farkları anlamanıza yardımcı oluyoruz. Böylece saçınız için neyin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Hadi başlayalım!

 

Saç maskesi nedir?

 

Bir saç maskesi, doğal besleyici yağlarla hasarlı ve kuru saçlar üzerinde yararlı olan bileşenlerle zenginleştirilmiştir. Saçınızı besler, nemlendirir ve sağlığına kavuşturur. Bir saç maskesi saç tellerinizi derinlemesine nemlendirir ve aynı zamanda derinlemesine bakım yapar. Genellikle saçınızı yıkadıktan sonra ve saçlarınız ıslakken kullanılır. Ancak, aşırı kuru saçlarınız varsa, nemlendirici maddelerin saçınıza derinlemesine nüfuz etmesi için kullanabilirsiniz.

Muz, zeytinyağı, hindistancevizi yağı, avokado ve aloe vera kullanılarak evde saç maskesi de yapılabilir. Saçınızı sık sık şekillendirmek için ısıtma aletleri kullanıyorsanız, saç maskesi, saç kırılmasını azaltmanıza ve hasarı kontrol etmenize yardımcı olabilir.

 

Saç kremi nedir?

 

Saç kremi, saç tellerinizi pürüzsüz hale getirmek, yeniden nemlendirmek ve elektriklenmeyi azaltmak için çalışan, yaygın olarak kullanılan bir saç kremidir. Saçlarınızın kırılmasını ve güneşe maruz kalmanın neden olduğu hasarları önler. Saç kremi, saçınıza uygulamayı kolaylaştıran hafif bir maddedir. Çoğu zaman saçınızı yıkadıktan hemen sonra saç kremi sürülür. Saçınıza daha derine inmesi ve yumuşak, şekillenebilir hale gelmesi için birkaç dakika bekletilir. Saç kreminin en önemli rollerinden biri, saçınızı yıkadıktan sonra kaybettiği sebumu korumaktır. Saç kremi sentetik sebum yağı üretir ve doğal yağ dengesini dengeler.

 

Bir saç maskesi genellikle besleyici yağlardan, gliserol, propilen glikol, pantenol, eritritol, sodyum PCA , amino asitler, bitkisel yağlar, mineraller vb. gibi çoklu nemlendirici ve bakım maddelerinden yapılır. Saç kremi ise yumurta, limon suyu, muz, hindistancevizi yağı, bal gibi doğal malzemelerle evde yapılabilir.

Saç Maskesi ve Saç Kremi Arasındaki Fark

Saç maskesi ile saç kremi arasındaki fark nedir?

 

Basitçe söylemek gerekirse, bir saç maskesi steroidler üzerinde bir saç kremi gibidir. Daha kalın, daha besleyici bir formüle sahip bir maske, yumuşaklık, güç ve parlaklıkta uzun süreli iyileştirmeler için saçla ilgili sorunları içten dışa gidermek amacıyla tasarlanmıştır. Saç kremi ise daha büyük moleküllere sahiptir, bu nedenle saç kütikül tabakasında biraz daha yüzeysel olarak işler. 

Saçın yüzeyini pürüzsüzleştiren ve tellerin çözülmesine yardımcı olan saç kremleri, anında bir nemlendirme sağlar ve saçın görünüş ve hissinde iyileşme sağlar. Saç sağlığını ele almak için daha derin bir düzeyde çalışan maskeler, hızlı bir düzeltmeden çok kümülatif sonuçlarla ilgilidir. 
Kısaca saç maskesi ile saç kremi arasındaki fark, maskenin uzun süreli iyileştirmeler için, kremin kısa süreli onarım için kullanılmasıdır.

 

Kategori