Saç Kalınlaştırma Doğal Yöntemlerle Nasıl Yapılır?

Pt, 04/25/2022 - 17:01 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
saç kalınlaştırma

Doğal yöntemlerle saç kalınlaştırma nasıl yapılır? Saç ile ilgili en çok aranan, merak edilen konuların başında saç kalınlaştırma yöntemleri gelir. Saç köklerinizin çapını değiştiremezsiniz, ancak saç büyümesini teşvik etmek, saç kalınlaştırma ve kırılmayı önlemek için yapabileceğiniz çok şey vardır. Saçınızı nasıl daha kalın yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

 

Saç kalınlığı nedir?

 

Saçınızın nasıl daha kalın olabileceğini öğrenmeden önce, uzun, kalın saçlara sahip olmanın ne anlama geldiğinden bahsetmemiz gerekiyor. Kalın saç, tek tek saç tellerinin çapını değil, saçın yoğunluğunu tanımlar. Büyük çaplı saçlara kalın, küçük çaplı saçlara ince denir. Böylece ince ve kalın saçlara veya kaba ve ince saçlara sahip olmak mümkündür.

Bazı insanlar genetiklerinden dolayı daha kalın saçlara sahip olabilirler. Ayrıca sağlık durumunuz saçınızın kalınlığında ve uzunluğunda da büyük rol oynar. Örneğin, androgenetik alopesi veya telogen effluvium gibi yaygın bir saç dökülmesi nedeniniz varsa, saç kalınlığınız ve uzunluğunuz etkilenecektir. Bu nedenle, saç dökülmesi yaşıyorsanız, saç dökülmesinin nedenini öğrenmek için ilk adım doktorunuzla konuşmaktır. Doktorunuz ayrıca saçların nasıl kalınlaştığı konusunda size bazı ipuçları verebilir.

Diyetiniz ve saçınıza nasıl baktığınız gibi diğer faktörler de saçınızın kalınlığında ve uzunluğunda büyük rol oynayabilir. Saç kalınlığı genellikle diyet ve saç bakım türüne göre belirlendiğinden, saç bakım alışkanlıklarınızı geliştirerek saç köklerinizin uzun, kalın saçlara sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken daha kalın saçlara sahip olmayı bilmektir.

saç kalınlaştırma

Daha kalın saçlar elde etmek için neler yapılır?

 

Saçları nasıl kalınlaştıracağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Yaklaşımın ilk kısmı tamamen stil ile ilgilidir. Saç kalınlaştırma ipuçlarını takip ederek, şimdi daha kalın saç görünümü oluşturabilir ve gelecekte uzun ve kalın saçlara sahip olabilmeniz için saçlarınızı güzel ve sağlıklı tutabilirsiniz.

 

1. Saçların kalınlaşması çok fazla yıkamayın

 

Gerçekten daha kalın saçlara sahip olmayı öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle okumaya devam etmelisiniz. Uzun ve kalın saçların büyümesini teşvik etmenin önemli bir anahtarı, saçınızı doğru miktarda yıkamaktır. Saçınızı çok sık yıkarsanız, saç tellerinizi ve saç derinizi kurutur, saçınızı kırılgan ve kırılmaya meyilli hale getirirsiniz. Öte yandan, saçınızı yeterince yıkamamak, saç köklerinin sebum, ölü deri ve saç ürünleri ile tıkanması anlamına gelir. Bu, saç köklerinin sağlıklı saç büyümesini önleyebilir.

Saç kalınlaştırma için saçınızı haftada iki ila üç kez saçınızı özel olarak formüle edilmiş bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın ve bakım yapın.

 

2. Su sıcaklığını ayarlayın

 

Saçınızı buharlı sıcak suyla yıkamak aynı zamanda kuru, kırılgan ve kırılmaya meyilli hale getirir. Daha kalın saçlar elde etmek için saçınızı ılık suyla yıkayın; bu seçenek, saçınızın nem seviyelerini doğal olarak korumasına yardımcı olur.

 

3. Isı veren ürünlerden uzak durun

 

Sıcak şekillendirme araçları, şık görünümler yaratmak için harikadır, ancak aynı zamanda saçınıza inanılmaz derecede zarar verebilirler. Bu şekillendirme araçları, saçın dış koruyucu tabakasını yok ederek içerideki nemin dışarı çıkmasına izin verebilir. Bu durumda, saç kırılmaya ve ayrık uçlara daha yatkındır. Amacınız uzun ve kalın saçlarsa, sıcak cihazlardan mümkün olduğunca kaçınmak akıllıca olacaktır. Bunun yerine, saçınızı kıvırmak için ısısız yöntemler arayın veya saçınızı örgü gibi koruyucu bir tarzda şekillendirin. 

 

4. Nazikçe tarayın

 

Daha kalın saçları nasıl büyüteceğinizi öğrenmek istiyorsanız, nazik tarama çok önemlidir. Saçlar ıslakken çok hassastır, bu nedenle kırılmayı önlemek için saçlarınızı nazikçe açmanız gerekir. Daima saçınızın uçlarından başlayın ve nazikçe köklere doğru ilerleyin. Geniş dişli herhangi bir tarak işinizi görecektir.

 

5. Düzenli saç kesimi

 

Mantıksız gelebilir, ancak düzenli düzeltme aslında saç kalınlaştırmaya yardımcı olabilir. Düzenli olarak kesilmeyen saçlarda kırık uçlar oluşur. Tedavi edilmediği takdirde, bu bölünmüş uçlar, saç telini yukarı doğru hareket ettirebilir ve saçı kırabilir. Bu nedenle bayanlar saçlarını sağlıklı tutarak ve kırılmayı önleyerek daha kalın hale getirmek istiyorsanız, yaklaşık 2 ila 3 ayda bir kestirmelidir. Erkekler ise daha kısa sürede kuaföre gitmesi gerekir.

saç kalınlaştırma

Saç kalınlaştırma için 3 basit yöntem

 

Saçınızı nasıl daha kalın büyüteceğiniz konusunda daha fazla tavsiye mi arıyorsunuz? Şekillendirme alışkanlıklarınızı değiştirmenin yanı sıra, sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek ve saçları daha kalın hale getirmek için yapabileceğiniz bazı yaşam tarzı değişiklikleri de vardır. Uzun ve kalın saçlara sahip olmak için bu yaşam tarzı değişikliklerinden birini veya birkaçını uygulamayı deneyin.

 

1. Sağlıklı beslenme

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, uzun ve kalın saçlara sahip olmak söz konusu olduğunda diyet çok önemlidir. Sağlıklı saç büyümesi için ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri almalısınız.

 

2. Saç derisi masajı

 

Düzenli saç derisi masajı, saçınızı daha kalın hale getirmek için yapabileceğiniz başka bir basit yöntemdir. Çünkü kafa derisi masajı kafa derisindeki kan dolaşımını uyarır. Kanınız yediğiniz besinleri hücrelerinize taşır. Bu nedenle, saç köklerine kan akışını artırarak sağlıklı saç büyümesi için ihtiyaç duydukları tüm besinleri almalarına yardımcı olabilirsiniz.

Kendinize evde saç derisi masajı yapmanın en kolay yolu saç derisi masaj fırçası kullanmaktır. Saçınızı temizlerken saç derinize masaj yapmak için kullanabilir, hatta televizyon seyrederken bile kullanabilirsiniz. En önemli şey, haftanın çoğu günü saç derinize masaj yapmak için rutininize dahil etmektir. Saç kökleriniz size teşekkür edecektir.

 

3. Yastık kılıfınızı değiştirin

 

Yastık kılıfınızın saçların incelmesine sebep olacağını biliyor muydunuz? Çoğu yastık kılıfı, sert lifleri gece boyunca saçınıza sürtünen pamuktan yapılır. Bu saça zarar verebilir ve kırılgan hale getirebilir. Çözüm olarak pamuklu yastık kılıfınızı bambudan yapılmış bir yastık kılıfıyla değiştirin. Bambu, pamuktan çok daha pürüzsüz liflere sahiptir ve ayrıca daha çevre dostudur.

Bunların dışında saç kalınlaştırma için bazı esansiyel yağlar bulunmaktadır. Bununla ilgili makalemizi de sitemizden paylaşacağız

 

Kategori