Saç Botoksu Nedir? Saç Botoksu Nasıl Yapılır?

Per, 03/31/2022 - 23:34 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Saç Botoksu

Saç botoksu yaptırmak istiyor ancak güvenlik endişeleri nedeniyle tereddüt ediyor musunuz? Bu durumda, ne yapacağınızı anlamanıza yardımcı olacak prosedür hakkında sağlam bilgilere ihtiyacınız vardır.

Saç botoksu, genel botoks tedavisine benzer. Bu yüzden çoğu insanın kafası karışır ve çoğu zaman bu konuda olumsuz bir imaj oluşturur. Bu makale, tüm yanlış anlamaları gidermenize ve bir saç botoksundan ne bekleyeceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Saç Botoksu

Saç botoksu nedir? Güvenli midir?

 

Çoğunuz, kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermek için bir cilt tedavisi olarak botoksa aşinasınız. Botoks, cildinizin kırışıklıklarını düzeltmek için kullanılan botulinum toksini içeren bir enjeksiyondur.

Ancak saç botoksu farklıdır ve botoks içeriğindeki botulinum toksini ile ilgisi yoktur.

Aslında, terim yalnızca benzer işlevleri tanımlamak için kullanılır. Nasıl cilt botoksu cildinizin elastikiyetini arttırırsa, saç botoksu da aynı şeyi yapar. Tedavi, saçınıza hacim ve pürüzsüzlük kazandırmak için doğal olarak sahip olması gereken liflerle saçınızı doldurur.

Saç botoksu, dünya çapında güvenli ve etkili bir saç tedavisi olarak kabul edilir. Ancak bu, yan etkilerden tamamen arınmış bir prosedürü garanti etmez. Aynı zamanda kimyasal bazlı bir tedavi olduğu için işlem sırasında veya sonrasında saç deriniz tahriş ve rahatsızlık hissedebilir. Ancak bunların hiçbiri uzun süre etkili olmaz.

 

Saç botoksu nasıl etki eder?

 

Saç botoksu, teknik olarak derinlemesine bakım için saçınıza gerekli lifleri ekleyen topikal bir dolgu maddesidir. Basit bir ifadeyle dolgu maddeleri saç tellerinizin kırık kısımlarını doldurarak daha dolgun, parlak ve pürüzsüz görünmelerini sağlar.

Saç botoksu birden fazla bileşen içerir, ancak çoğunlukla markaya ve ürünleri için kullandıkları bileşenlere bağlıdır. Genellikle saç botoksunda vitaminler ve uçucu yağlar bulunur. En sık kullanılan bileşikler havyar yağı, BONT-L peptidi, B-5 ​​vitamini, E vitaminleri, kolajen kompleksi vb.

 

Saç botoksu nasıl kullanılır?

 

Saç botoksunda, mükemmel bir uygulama için bir profesyonele ihtiyaç duyulacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi saç botoksu için saç derinize herhangi bir şey enjekte etmenize gerek yoktur. Saç botoksunun güvenli prosedürü topikal uygulamadır. Tek yapmanız gereken bir profesyonel kişilerle iletişime geçmek veya ürünü kendi başınıza yapmak için evinizde uygulamaktır.

1. Adım

İşlem saçınızı şampuanlamakla başlar. Saçınızı nazik bir şampuanla yıkamak, onları botoks uygulamasına hazırlayacaktır. Saçınızı yıkadıktan sonra havluyla kurulayın.

 

2. Adım

Kondisyonlama, botoks uygulamasında olduğu gibi ikinci adımdır. Botoks ile saç tellerinize kökten uca masaj yapın. Tüm saçınızı botoks ile yeterince kaplayın.

 

3. Adım

Ürünü en az 20 ila 90 dakika saçınızda bekletin.

 

4. Adım

Sülfat içermeyen bir temizleyici kullanarak saçınızı suyla iyice durulayın. Saçınızda hiç botoks kalmadığından emin olun.

 

5. Adım

Yıkadıktan sonra saçınızı fönleyin.

 

6. Adım

Düzleştirici kullanarak saçınızı düzleştirin.

 

Alternatif Yöntem

Belirtildiği şekilde 1 ila 3. adımları izleyin. Ama sonrasında saçınızı durulamayın. Botoksu durulamadan saçınızı kurutun. Daha sonra saç tellerinizi düzleştirin.

Saç Botoksu

Saç botoksunun faydaları nelerdir?

 

 • Saç botoksu saçınıza ekstra hacim kazandırır.
 • Kırılan ve yıpranan saç tellerinin onarılmasına yardımcı olur.
 • Saç botoksu saçınızı pürüzsüz ve parlak hale getirir.
 • Saçınızın kıvırcıklığını tedavi eder.
 • Kırık uçlarınız varsa botoks yardımcı olabilir.
 • Saç renginden kaynaklanan hasarlar da botoks ile giderilebilir.
 • Nemini kaybetmiş saçları onarmaya yardımcı olur.
 • Botoks (kafa derisi botoksu) enjekte etmek, androgenetik alopesi olan erkeklerde saç dökülmesini kontrol etmeye yardımcı olur.

 

Kimler saç botoksu yaptırabilir?

 

 • Saç uçlarında kırık olan kişiler.
 • Saçında hacim olmayan herkes.
 • Kıvırcık ve zarar görmüş saçları olan insanlar.
 • Dağınık ve kıvırcık saçları kontrol etmek isteyenler.
 • Saçlarını düzleştirmek isteyenler.
 • Saç renginizi aldıktan sonra saçlarınız yıprandıysa saç botoksuna gidebilirsiniz.

 

Etiketler

Kategori