New Balance Ayakkabılar Yıkanabilir mi?

Pa, 01/23/2022 - 22:42 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
New Balance Ayakkabılar Yıkanabilir mi?

New Balance ayakkabıları dünyanın en popüler spor ayakkabıları arasında yer alıyor. Son derece iyi kaliteli ve son derece rahat oldukları için bir üne sahiptirler. Sağlamlığı sayesinde yıllarca kullanılabilen New Balance ayakkabılar sizi sadece temizlik için rahatsız edecektir. Bazıları renginden bazıları ise fileli yapısından dolayı yıkanıp yıkanamayacağı düşündürür insanı. Biz de New Balance ayakkabılar yıkanabilir mi diye araştırdık ve nasıl yıkanabileceğini sizin için açıkladık.

 

New Balance ayakkabılar yıkanabilir mi? Kısa cevap evet, ancak yıkamadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var!

 

New Balance ayakkabıları çok yönlüdür, ancak bu onları yıkayabileceğiniz anlamına mı geliyor? New Balance ayakkabılarınızı çamaşır makinesine atıp atamayacağınızı veya New Balance ayakkabılarınızın kokusunu nasıl gidereceğinizi merak ediyorsanız bu yazı tam size göre.

New Balance Ayakkabılar Yıkanabilir mi?

New Balance ayakkabılar çamaşır makinesinde yıkanır mı?

 

New Balance ayakkabılar egzersiz sırasında giyilmek üzere tasarlanmıştır, ancak çamaşır makinesinde yıkanmak üzere tasarlanmamıştır. Aslında, New Balance'larınızı çamaşır makinesinde yıkamaya çalışıyorsanız, kendinizi çok kötü kokan bir spor ayakkabı ile bulabilirsiniz.

New Balance ayakkabıların yapımında kullanılan kauçuk ve poliüretan malzeme ve kimyasallar elde veya makinede yıkanmamalıdır. Bu bileşenler, yüksek sıcaklıklarda suya maruz kaldıklarında hızla bozulur.

 

New Balance ayakkabılar çamaşır makinesinde yıkamanız üretici tarafından önerilmez. Bunu yapmak hem ayakkabıya hem de makineye zarar verebilir.

 

New Balance ayakkabılar genellikle süet veya deri vurgular içerir ve ısıyla etkinleşen bir yapıştırıcı kullanılarak birbirine bağlanır. Bu, ayakkabıların aşırı nem veya sıcakta giyilmek üzere tasarlanmadığı anlamına gelir.

Çamaşır makinesi, tüm ayakkabıyı yalnızca aşırı sıcaklıklara maruz bırakmakla kalmaz, aynı zamanda suyla tamamen temas eder. Bu temas, yapıştırıcının bozulmasına, süet veya derinin lekelenmesine ya da hasar görmesine neden olabilir. Ayrıca dengesiz yük nedeniyle makineye zarar verebilir.

New Balance Ayakkabılar Yıkanabilir mi?

New balance ayakkabılar nasıl yıkanır?

 

New Balance ayakkabı dünyasında yeni olan birçok kişi, bunların yıkanıp yıkanmayacağını merak ediyor. Gerçek şu ki, her ne kadar mantıksız görünse de, bu ayakkabıları yıkamak, onların taze kokmasını ve harika görünmesini sağlamanın en iyi yoludur. New Balance ayakkabılarınızı yıkarken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey, yalnızca elde yıkanmaları gerektiğidir.

New Balance ayakkabılarınızı yıkarken soğuk su kullanmanız önemlidir çünkü sıcak su ayakkabının kauçuk tabanlarına veya file sayalarına zarar verebilir. Yıkama sırasında ayakkabılarınızda kesinlikle yumuşatıcı kullanmayın.

 

New Balance ayakkabılar, kokuyu azaltmak ve lekeleri çıkarmak için elle temizlenmelidir.

 

Bunu yapmak için önerilen yöntem, ayakkabının dışını hafif bir deterjan ve yumuşak kıllı bir fırça ile nazikçe ovmaktır. Üretici, eski bir diş fırçası ile çamaşır veya bulaşık deterjanı kullanılmasını önerir.

Kategori