Masterchef’e Konuk Olan Şef Yılmaz Öztürk Kimdir? Yılmaz Öztürk Nereli, Kaç Yaşında?

Pt, 01/03/2022 - 02:15 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Şef Yılmaz Öztürk

MasterChef Türkiye’ye misafir olan Şef Yılmaz Öztürk kimdir diye merak edilmeye çoktan başlandı. Şef Yılmaz Öztürk, kariyerine Ankara'da başladı. Popüler olan çeşitli otellerde şef olarak yemeklerini sundu. İşte, Şef Yılmaz Öztürk hayatına dair detaylar…                                                                   

Şef Yılmaz Öztürk

Aşçılık hayatına ilk olarak 1998 yılında Ankara’da başlayan Şef Yılmaz Öztürk, 1999 – 2007 yılları arasında oldukça tanınan, Türkiye’nin önde gelen otellerinin mutfaklarında görev aldı.

Mutfak sanatları, şarap ve yüksek kaliteli yemekle ilgilenen amatör ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan uluslararası bir gastronomik topluluğu olan “Chaine des Rotisseurs”in 2004 yılı Genç Aşçılar Yarışması’nda ikincilik ödülü aldı.

2007 – 2010 yılları arasında ise Kayra Wine Academy’de ve Nars Ilıca’da Mutfak Şefi olarak görev yaptı. 2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Fakültesinde okutman olarak eğitim verdi.

Şef Yılmaz Öztürk

Yıllar boyunca birçok restorana danışmanlık hizmeti veren Şef Yılmaz Öztürk, 2012 yılında şef ve işletmeci olarak Alaçatı L’Escargot Restaurant’ı açtı. 2015 senesinde Alaçatı Mancar Restaurant’ın şefliğini yürüttü. Yıllar sonra İstanbul’a dönerek yaklaşık 1,5 yıl süren ve 2017 yılında açılan, tüm yemeklerin tamamen odun ateşinde piştiği ilk Türk restoranı Mürver Restaurant’ın şefi olan Yılmaz Öztürk evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Kategori