Masterchef Mehmet Yaçınkaya Neden Nazar İçin Çörek Otu Yaktı?

Çar, 01/05/2022 - 00:38 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
masterchef nazar için çörek otu

Herkesin evinde yer alan ve Peygamber Efendimizin “ölümden başka her şeye şifadır” diye bahsettiği çörek otunun çoğumuz tarafından bilinmeyen manevi yönlerini vardır. Masterchef’te nazar için çörek otu dağıtılması bu konuda farkındalığı oluşturdu. Masterchef’te neden nazar için çörek otu dağıtıldı? Mehmet şef nazar için çörek otu hakkında ne söyledi?

nazar için çörek otu masterchef

Çörek otundan uzak durmayın, onda ölüm dışında her derde deva vardır (Ebu Hureyre'den rivayet)

Bir kişinin üzerinde nazar varsa, musallat büyüden şüpheleniyorsa, kötü enerji olursa, bereket gitmişse, çocuklarında, yakınlarında rahatsızlık varsa, insanlar içinde saygı görmüyor ise, sürekli yoksulluk çekiyorsa, 41 tane çörek otunun her birine Ayetel Kürsi okur bu tertibi uygularsa Allah'ın izniyle bundan mutlaka şifa ve deva vardır.

Hz. Ali'den rivayetle:

Kim cuma günü çörek otunu alır 41 tane sayar her birine ayrı ayrı birer Ayetel Kürsi okuyup (Dikkat sayı fazla da olmayacak eksik de ...) bir tane çörek otuna bir Ayetel Kürsi okuyacak kenara alacak ikinciye okuyacak kenara alacak )41 Ayetel Kürsi olacak sonra 41 topluca 1. Yasin 1 Fetih 7 Felak 7 Nas da okursa şifa olur. Sağlam bir şeye sarıp (streç ya da sağlam bez) üzerinde taşırsa cebinde para eksik olmaz.

 

Nazar için çörek otu nasıl fayda sağlar?

 

Birçok derde çare olan çörekotu nazara karşı gerçekten önemli bir tahıldır. Alimler çörek otunun nazardan koruyacağını ve yok edeceğini söyler. Çörekotu yutmak, üzerinizde bulundurmak ya da evinizde saklamak nazardan korunmanızı sağlayacaktır.

Evinde saklarsa evinde bereket olur, büyü musallat pis ruhaniler varsa evi terk eder. Evde hastalık varsa Allah'ın izni ile terk eder, eşler arasında huzursuzluk varsa baba evlat arasında huzursuzluk varsa inşallah son bulur ev bereketli mutlu saadetli bir eve döner, eğer bir kişi ticaretinde gerçekten sıkıntı yaşıyorsa arkadaş komşuları ile sıkıntı yaşıyorsa ...

Herkes tarafından muhabbet görecektir parasının bereketi artar ticaretin yolu açılır. Yukarıdaki uygulama Hz. Ali’den rivayet edilen bir hadisi şeriftir.

Masterchef Türkiye yarışmasında da nazar için çörek otu yakıp programda Mehmet şef elinde gezdirdi. Evlerde de yakıp dolaştırıldığından bahsetti.

 

Kategori