Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azaltılır? Evde Koltuk Altı Tüylerini Azaltmanın Yolları

Pt, 01/10/2022 - 15:35 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Koltuk altı kılları

Koltuk altı tüylerinin geç çıkması için özellikle istenmeyen tüy karşıtı serum ve tüy azaltıcı kremler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra epilasyon ve ağda gibi tercihler de söz konusu bölgede oluşacak tüylenmenin gecikmesinde etkili olacaktır. Özellikle pürüzsüz bir koltuk altına sahip olmak isteyenlerin jilet gibi tahriş edici unsurlar kullanmaktan kaçınmaları tavsiye edilir.

İstenmeyen koltuk altı tüyleri için en sık tercih edilen ve tüylerin geç uzamasını sağlayan yöntemler arasında lazer ve ağda en etkilileridir. Koltuk altı tüylerini azaltmanın yolları bu yönüyle çeşitlilik göstermektedir. 

Koltuk altı kılları

Koltuk Altı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Koltuk altı temizliği kişisel bakım ve hijyen açısından son derece önemlidir. Günümüzde yetişkin kadın ve erkekler benzer yöntemler kullanır. Koltuk altı tüylerinin alınmasında en sık başvurulan yöntem jilet kullanımıdır. Ancak zaman zaman bu uygulama cildi tahriş etmektedir. Bunun yanı sıra diğer yöntemler ise kısaca şunlardır:

  • Epilatör kullanımı.
  • Ağda uygulamaları.
  • Lazer ile temizleme.

Epilatör kullanarak tüylerin alınması için cilt tipine uygun doğru ürünün tercih edilmesi gerekir. Tüylerin alınmasından sonra duş almak ve krem uygulamak da koltuk altının daha hijyenik ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Koltuk Altı Tüylerinin Geç Çıkması İçin Neler Yapılır?

Koltuk altı kılları kaç günde uzar sorusunun yanıtı kişiye değişir. Bunun temel nedeni ise tüyleri alırken uygulanan yöntemlerden kaynaklanmaktadır. Koltuk altı tüylerinin geç uzaması için ağda ve lazer ilk akla gelenlerdir. Ağda uygulamasında tüyleri uzadığı yönün tersinde almak önemli bir faktördür. Ağda yöntemi özellikle epilatör ve diğer yöntemlere göre daha etkili ve peeling etkisi yaratan koltuk altı tüylerini azaltmanın yolları arasında gösterilir.

Koltuk altı kılları

Evde Koltuk Altı Tüyleri İçin Doğal Ağda Yöntemi

Koltuk altı kılları evde nasıl alınır sorusu için en iyi yanıtı arayanlar doğal ağda yöntemlerini uygulayabilirler. Limon ve şeker kullanılarak yapılan ağda için izlenmesi gereken adımlar:

  • Yarım limon suyu ve 200 gr şeker iyice karıştırılır.
  • Kısık ateşte karışım şeker eriyene kadar ısıtılır.
  • Kaynayınca kapatarak soğumaya bırakın.
  • Rengi kahverengiye dönünce tüylerin çıkış yönünün tersine uygulayın.
  • Temizlik sonrası kalan ağdaları temizleyin.
Kategori