Karbonat ve Sirke İle Havlulardaki Kötü Koku Nasıl Gider?

Cu, 01/07/2022 - 22:52 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Karbonat ve Sirke İle Havlulardaki Kötü

Havlular bir müddet kullanıldıktan sonra oldukça kötü kokar. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kullandığınız havludaki kötü koku yüzünüze siner. Halbuki daha makineye atalı bir gün bile geçmemesine rağmen bu kadar kötü kokması canınızı sıkacaktı. Oysa aynı havlular daha önce bu şekilde kokmamaktadır. Havlular en kaliteli deterjan ve yumuşatıcı kullanmasına karşın kötü kokusu bir türlü gitmez. Havlulardaki kötü kokunun giderilmesi için tercih edebileceğiniz en etkili yöntemlerin başında karbonat gelmektedir. Peki havluları karbonat ve sirke ile yıkamak nasıl bir seçenektir? Karbonat havludaki kötü kokuyu giderir mi? Sirke el havlusundaki kötü kokuyu giderir mi?

 

Havlunuzu yeni yıkadınız ama hala bir kokusu var mı? Doğal alarak çok sinir bozucu olacaktır. Yıkama sırasında yapacağınız pratik bazı yöntemler sayesinde, havlularda oluşan kötü kokulardan kurtulacaksınız.

 

Havlulardaki kötü kokuyu giderme işlemi nasıl yapılır?

 

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Karbonat
  • Elma sirkesi

Karbonat ve Sirke İle Havlulardaki Kötü

Karbonat ve sirke ile havlularda oluşan koku nasıl gider?

 

1. Havluları yıkama esnasında çamaşır makinenizin deterjan bölmesine üç çorba kaşığı (yaklaşık yarım su bardağı) karbonat ekleyin.

2. Çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölümüne yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin. 

3. Çamaşır makinesini çalıştırmadan önce sıcaklık derecesine dikkat edin. Eğer beyaz havlular ise 90 derece, renkli havlular yıkanıyorsa 60 dereceye ayarlayın.

4. Yıkama bittikten sonra iyice kurumasını bekleyin. Islak hatta nemli bir şekilde katlayıp üst üste koymayın.

Bu yöntem, kokuları gidermek için normal deterjandan daha iyidir çünkü sirke, ilk başta kokuya neden olan havlularda biriken kalıntıları giderir. Karbonat ise daha sonra kalan kokuları giderir.

 

Dikkat edilmesi gereken noktalar

 

Eğer karbonat ve sirke ile havluları yıkama yöntemini uygulayacaksanız başka bir deterjan ya da yumuşatıcı koymayın. Karbonat ve sirke ile havlulardaki kötü koku giderilmesi sırasında makineye diğer çamaşırlarınızı eklemeyin.

Karbonat ve Sirke İle Havlulardaki Kötü

Kötü havlu kokusu nasıl önlenir?

 

Kokuları gidermek için havluları yıkadıktan sonra, bunların tekrar olmasını önlemenin en iyi yolu Karbonat ve Sirke İle Havlulardaki Kötü Koku giderilmesidir. Karbonat ve sirke ile havluları yıkamayı sık sık tekrarlamaktır. Bunu normalde normal temizlik alışkanlığınızın bir parçası olarak ayda bir yapın.

 

 

Kategori