Japonya'dan Alınacak Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Çar, 02/23/2022 - 22:00 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
japon hediyelik eşyaları

Japonya'dan alınacak hediyelik eşyalar nelerdir diye merak ediyorsanız tam size göre bir yazı hazırladık. 

İster Tokyo'da kalıyor ister Kuzey Japonya'da seyahat ediyor olun, Japonya'daki zamanınızı hatırlamak için birkaç ıvır zıvır almak isteyeceksiniz. Geleneksel giysiler, popüler cilt bakım ürünleri ve ikonik kedi figürleri, Japonya'dan harika hediyelik eşyalardan sadece birkaçı.

Sizin için birçok fikrimiz var. Japonya'dan alınacak hediyelik eşyaları detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

Geleneksel Japon bebekleri

 

Bebekler her zaman Japon kültürünün bir parçası olmuştur. Klasik bir Japon oyuncak bebeğine, baktığınız zaman size seyahatinizi anında hatırlatacak harika bir hatıradır. Tüm farklı Japon bebekleri arasında Daruma bebekleri belki de en ikonik olanıdır.

Bunların iyi şans tılsımları olduğu düşünülür ve Zen Budizm'in kurucusunun benzerliğinden modellenirler. Kızgın bir yüz ve göz bebeği olmayan gözlerle biraz garip görünürler.

Aslında, bir Daruma bebeği aldığınızda, göz bebeklerinden birini renklendirmeli ve kendinize bir hedef veya bir hırs belirlemelisiniz. Bunu başardığınızda, diğer öğrenciyi renklendirebilirsiniz ve size başarılarınızı sonsuza dek hatırlatacak destansı bir hatıra kalır.

İyi bir hediyelik eşya olan diğer bebekler arasında Kokeshi bebekleri, Kyoto bebekleri ve Kintaro bebekleri vardır.

 

Matcha çayı

japon hediyelik eşyaları

Matcha çayı, Japonya'daki en popüler içeceklerden biridir ve özellikle bir çay tiryakisi biri için alışveriş yapıyorsanız, kesinlikle Japonya'nın en iyi hediyelik eşyalarından biridir. İçmesi lezzetli, sağlığa sayısız faydası olan ve Japon gelenek ve kültürünün açık bir sembolü olan bir yeşil çay türüdür.

Matcha yeşil çayı toz halinde satıldığından diğer içeceklerle karıştırılması için mükemmeldir. Matcha latte ve smoothie'ler Japonya dışında da oldukça popülerdir. Bu nedenle bu çok yönlü yeşil çayın neden Japonya'dan mükemmel bir hatıra olduğunu anlamak kolaydır.

Hevesli bir çay içicisi için alışveriş yapıyorsanız, onlara Kyusu almayı da düşünebilirsiniz. Kyusu, geleneksel çaydanlık Japon çaydanlığıdır.

 

Geleneksel Japon tatlıları

japon hediyelik eşyaları

Bir çikolata sever için hediyelik eşya alıyorsanız, onlar için en iyi Japon hediyelik eşyası Japon tatlısı olacaktır. Japonya, Matcha Kit-Kats ve tek porsiyon Tirol çikolataları da dahil olmak üzere dünyanın başka yerlerinde bulunması son derece zor olan her türden benzersiz çikolataya sahiptir. Belki de en iyi Japon çikolataları Royce'un Nama çikolatalarıdır. Ağızda eriyen bir çeşit ganaj çikolata parçalarıdır. 

 

Japon bıçakları

japon hediyelik eşyaları

Japon bıçakları mükemmel işçiliği ile ünlüdür. Bıçak meraklısı biri için bir hatıra almaya çalışıyorsanız satın alabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Ya da yemek yapmayı seven ve sağlam, keskin bir bıçağı isteyenler için alınabilir. En iyi Japon bıçaklarından bazıları yüzlerce dolara mal olabilir, bu yüzden bunları yalnızca ihtiyacınız varsa veya özel biri için alışveriş yapıyorsanız hatıra olarak almayı düşünün.

İster karbon ister paslanmaz çelik bıçakları tercih edin, bıçakların kalitesi çok iyidir. Ayrıca, işlevsel bir bıçak ve güzel hazırlanmış sapları olan özel bıçaklar da satın alabilirsiniz.

Japon bıçaklarının en popüler türleri Santoku (çok amaçlı bir bıçak), Gyutou (şef bıçağı), Sujihiki (dilimleyici), Nakiri (hassas kesim için) ve diğerleridir. Japonya'nın büyük şehirlerindeki özel mağazalarda kaliteli bıçak çeşitlerini bulabilirsiniz.

japon hediyelik eşyaları

Japon seramikleri

 

Japon seramikleri güzel ve yüksek kalitelidir. Sevdiğiniz biri veya kendiniz için mükemmel hediyelerdir. Ayrıca Japon seramikleri, sevimli figürlerden muhteşem çay takımlarına kadar her şeyi içerebilir ve hepsi de Japon işçiliğine özgü bir tarza sahiptir.

Seramiklerin oldukça pahalı olabileceğini belirtmekte fayda var, bu nedenle ikinci el aramak en iyisidir. Ayrıca, çok büyük bir bütçeniz yoksa lüks mağazalardan kaçınmak gerekir. İşçilik gerçekten harikadır, ancak bu durum ürünlerin maliyetine yansımaktadır.

Ayrıca, kırılma veya hasar görme ihtimali olduğu için, bu kadar kırılgan bir şeye çok para harcamak iyi fikir değildir.

Bunun yerine, seramik ve antikalarla ilgili iyi fiyatları bulabileceğiniz Tokyo bit pazarlarını ziyaret edin. Ayrıca, orijinal fiyatlarının çok altında bir fiyata alabileceğiniz bazı nadir ve benzersiz öğeler de bulabilirsiniz.

Kategori