Tırnaklar Neden Kolayca Kırılır?

Çar, 05/25/2022 - 22:58 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Kırılgan tırnaklar, onikoschizi olarak da bilinen oldukça yaygın bir sorundur. Genellikle çok az veya çok fazla neme sahip olduklarında kırılma olur. Tırnaklarınız ev işi yaparken eldiven giymek veya sonrasında ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmek için bir doktorla konuşmanız önemlidir.

Makyajla Uyumak Zararlı Mı?

Pa, 05/15/2022 - 14:16 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Uzun bir geceden sonra uyandığınızda, gözlerinizin altında koyu renkli, bulanık halkalar, eşit olmayan ten rengi ve belki biraz bulaşmış ruj fark edebilirsiniz. Makyajla uyumak çok yaygın bir durum ama cilt için pek iyi olmayan bir davranıştır.

Yüzünüzü yıkamadan zaman zaman uykuya dalmak cildinizi bozmaz. Ancak, düzenli bir alışkanlık haline gelirse etkileri cildinizde belirmeye başlayabilir.

 

Makyajla uyumanın zararları nelerdir?

 

B12 Vitamini Eksikliği Saç Dökülmesine Neden Olur Mu?

Sa, 05/03/2022 - 20:49 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

B12 Vitamini, vücudun sinir sistemine ve kan hücrelerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olan, suda çözünen temel bir vitamindir. Vücudunuzun tüm hücrelerdeki genetik materyal olan DNA'yı yapmak için B12 vitaminine ihtiyacı vardır.

Ortalama bir yetişkin için önerilen günlük B12 vitamini miktarı 2,4 mikrogramdır. Vücudunuz bu vitamini üretemezken, emebilir. Günlük B12 vitamini kaynağınızı, diğer doğal kaynakların yanı sıra süt ürünleri, balık, et ve kümes hayvanları gibi besin açısından zengin besinler yoluyla alabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir?

Cu, 04/29/2022 - 10:16 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Saç kurutma makinesini nasıl seçeceğinizi merak ediyor musunuz? Konu saç kurutma makinesi satın almak olduğunda, saç tipinize uygun ve saç kilitlerinizde önemli bir fark yaratabilecek uygun kalitede bir cihaz satın almak her zaman daha iyidir. 

Uygun saç kurutma makinesini kullanırsanız, hasar görmüş, yanmış saçlara sahip olma olasılığınız daha az olacaktır.

Donuk Saçların Sebebi Nedir ve Donuk Saçlar Parlaklığını Nasıl Geri Kazanır?

Çar, 04/27/2022 - 15:43 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Saçınızın neden televizyon reklamlarında gördüğünüz parlak, kabarık saçlara benzemediğini merak ediyor musunuz? Donuk saçlar canınızı mı sıkıyor?  Sağlıklı saçlar mat ve düz olmak yerine parlak ve yansıtıcı olmalıdır. Ancak hava koşullarından saç bakım şeklinize kadar çeşitli unsurlar sizin ve saç sağlığınızın aleyhine olabilir. Peki, donuk saç nedir ve onu ekrandaki o ışıltılı saçlara nasıl dönüştürürsünüz? Yazımızın devamında donuk saçlara nasıl bakım yapmanız gerektiğini detaylarıyla paylaştık.

 

Etiketler

Saç Kalınlaştırma Doğal Yöntemlerle Nasıl Yapılır?

Pt, 04/25/2022 - 17:01 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Doğal yöntemlerle saç kalınlaştırma nasıl yapılır? Saç ile ilgili en çok aranan, merak edilen konuların başında saç kalınlaştırma yöntemleri gelir. Saç köklerinizin çapını değiştiremezsiniz, ancak saç büyümesini teşvik etmek, saç kalınlaştırma ve kırılmayı önlemek için yapabileceğiniz çok şey vardır. Saçınızı nasıl daha kalın yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

 

Saç kalınlığı nedir?

 

Saç Maskesi ve Saç Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Per, 04/21/2022 - 14:41 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Besleyici saç bakım ürünlerine sık sık dikkat ediyor musunuz? Saç maskesi ve saç kremi arasındaki fark nedir biliyor musunuz? Peki, saçınızın iyi görünmesini ve iyi hissetmesini sağlayacak doğru olanı nasıl seçersiniz? Bu yazıda, saç maskeleri ve saç kremleri arasındaki farkları anlamanıza yardımcı oluyoruz. Böylece saçınız için neyin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Hadi başlayalım!

 

Saç maskesi nedir?

 

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sa, 04/19/2022 - 01:37 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Doğru kıvırcık saç bakımı, kafanızdaki dağınıklığı güzel, belirgin doğal buklelere dönüştürecektir. Evde kıvırcık saç bakımından memnun kalmanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

 

Kuru Kıvırcık Saçlara Nasıl Bakılır?

Pt, 04/18/2022 - 20:34 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Kıvırcık saçlarınız gereksiz yere kuruyor mu? Kıvırcık saçlı çoğu insan, hayatları boyunca en az bir kez istenmeyen saç kuruluğu ile karşılaşmaktadır. Çoğu zaman kurumaya meyilli olan buklelerinize zarar veren birçok faktör vardır. Ancak birkaç basit adımı izleyerek kuru kıvırcık sacınızı kontrol edebilirsiniz. Kuru kıvırcık saçlara bakmayla ilgili her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Kıvırcık saçlarınız neden kuru hissediyor?