Denizde Doğum Yapmak Güvenli Mi?

Cu, 06/10/2022 - 15:50 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Denizde doğum yapmak, ücretsiz doğum isteyen anneler arasında son dönemde moda oldu. Yakın zamana kadar bir yüzme havuzunun suyunda doğum yapıldığı iddia edilse de, bazı anne adayları doğanın özgürlüğünü hissetmek istiyor. Peki denizde doğum yapmak güvenli mi?

Etiketler

Çocuklarda saç biti nasıl geçer?

Ct, 04/23/2022 - 15:56 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Çocuklarda saç biti, fark edilmediğinde hızla baş belası olabilir. Sürekli kaşıntı ve tahriş ile çocuğunuz evde veya okulda huzur içinde dinlenmek ve günlük aktivitelerini yapmakta zorlanacak. Açık havada ve bitten etkilenen diğer çocuklarla çok zaman geçirmek, çocuğunuzun bu kaşıntılı sorunu kapmasına neden olabilir. Çocuğunuzun kafa derisinde sirke görürseniz, bu nihai işarettir. Çocuklarda saç bitinden kurtulmak için doğal çözümler hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

 

Bebeklerde Yeşil İshal Ve Yeşil Kaka Neden Olur?

Sa, 04/19/2022 - 20:46 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Yeni ebeveynlerin çabucak keşfettiği ve oldukça endişe duyduğu bir şey olan, bebeklerde yeşil ishal ya da kakaların siyah, yeşil, kahverengi, turuncu ve sarı olmak üzere her türlü renkte ortaya çıkabilmesidir. Kesinlikle hoş olmasa da bezlerine bir göz attığınızda bebeğinizin sağlığı hakkında bazı ilginç şeyler öğrenebilirsiniz. Yeşil bebek kakası hakkındaki gerçeği ve bebeğiniz için iyi ya da kötü ne anlama gelebileceğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Hamilelikte Horlama Nedenleri, Belirtileri ve Önlemleri

Pt, 02/21/2022 - 02:50 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Hamilelikte horlama yaygın bir durumdur. Bu durum etraftakilerin uykusunu böldüğü için oldukça utanç verici olabilir. Horlama erkeklerde kadınlardan daha yaygın olduğu için hamilelikte horlama garip gelir. Horlama hamileliğin ilk aşamalarında başlar, ancak birçok kadın bunu yalnızca göbek büyümeye başladığında yaşar. Şikâyet sadece hamileliğin son ayağında başlar.

Hamilelikte Hapşırma Neden Olur? Hapşırmanın Bebeğe Zararı Olur Mu?

Pa, 02/20/2022 - 14:20 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Hamilelik sırasında hapşırma, özellikle sabah bulantısı ve şişkinlik gibi diğer semptomlarla mücadele ederken, bebek bekleyen anne için rahatsız edici bir durum olabilir. Sürekli hapşırma karnın alt kısmına baskı uygulayabilir, boğaz ağrısına ve burun tıkanıklığına ve solunum güçlüğüne neden olabilir. Rahatsızlığa rağmen, hamilelik sırasında hapşırmanın tehlikeli olmadığını, sadece rahatsız edici olduğunu bilmek gerekir.

Gebelikte Protein Tozu Tüketmek Güvenli mi?

Cu, 02/18/2022 - 23:59 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Protein, özellikle hamilelik sırasında önemli bir besindir. Fetal gelişime yardımcı olur ve bu nedenle hamile kadınların protein alımını artırmaları gerekir. Hamilelik sırasında daha fazla meyve, sebze ve sağlıklı olan besinlerden tüketmelisiniz. Bu besinler sayesinde protein gereksinime ulaşmak zor olmaz. Ancak vegansanız protein almak çok zor olacaktır. Bu durumda bazı anne adayları protein tozunu almak isteyecektir. Protein tozu, hızlıca almak için mantıklı bir seçenek olsa da, hamilelik sırasında protein tozu güvenli midir?

Hamilelikte Terleme Neden Olur?

Çar, 02/16/2022 - 20:26 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Hamilelik, bir kadının vücudunun ilk günden itibaren birçok değişikliğe uğradığı ve bazen doğumdan yıllar sonra bile değişmeye devam ettiği bir dönemdir. Kilo alımının yanı sıra hormonal değişiklikler, hamile kaldıklarında asla atlanamayacak bir şeydir. Hamilelik sırasında terleme, bir kadının katlanmak zorunda olduğu son derece rahatsız edici "değişikliklerden" biridir.

 

Hamilelikte terleme sebepleri nelerdir?

 

Kordon Kanı Nedir? Kordon Kanı Nasıl Saklanır?

Sa, 02/15/2022 - 22:36 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

Göbek kordon kanı olarak da bilinen kordon kanı, bebeğin doğumundan sonra plasenta ve göbek kordonunda kalan kandır. Kordon kanı genellikle doğumdan sonra ancak plasentanın çıkarılmasından önce toplanır. Hastalardan bir onay formu imzalamaları istenir. Ve eğer ebeveynler kayıt yaptırdıysa, doğumdan sonraki ilk beş dakika içinde kordon kanı alınır. Kordon kanı doğumdan sonra alındığı için genellikle hem anne hem de çocuk için zararsız kabul edilir.

Etiketler

Hamilelikte Çiğ Sebze Yemek Güvenli mi?

Sa, 02/15/2022 - 18:30 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi

 

Hamilelikte tüm sebzelerin ve meyvelerin beslenmenize dahil edilmesinin kesinlikle önemli olduğu konusunda hiçbir şüphe yoktur. Bu dönemde akla gelen sorulardan biri de hamilelik sırasında çiğ sebze yemenin güvenli olup olmadığıdır.