Erimiş Mum Tekrar Kullanılır Mı?

Çar, 12/22/2021 - 16:15 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
erimiş mum

Modern mumlar, bazen çok pahalı olabilen tek seferlik ürünler gibi görünse de, kullanılmış bir mumdan elde edilen mum aslında defalarca yeniden kullanılabilir.Bu nedenle, en sevdiğiniz mumun kalıntılarını atmadan önce düşünün. Mum tükendikten sonra erimiş mumu yeniden kullanabilirsiniz.

 

Eski mumlarınızdan yeni mum yapmak

 

Yeni bir mum yapmak için eski mum parçalarını eritmeniz gerekir. İyi bir sonuç elde etmek için, yenisine başlamadan önce eski mum parçalarınızın koku veya renk bakımından birbirine çok benzediğinden emin olun. Çok fazla farklı kokuyu veya mum rengini karıştırmak, hoş olmayan bir kokuya veya çekici olmayan bir renge neden olabilir. Ayrıca eski bir bıçak veya ve keski kullanarak mum parçalarını daha küçük parçalara ayırın. Daha küçük parçalar eski fitilleri çıkarmayı ve mumu eritmeyi kolaylaştıracaktır. Eski fitilleri çıkaramazsanız, fitilleri ve diğer kalıntıları yakalamak için dökme sırasında mumu tülbentten süzün.

erimiş mumEski mum parçalarınızı topladıktan sonra kullanmak istediğiniz kalıpları seçin. Bardakları, kahve kupaları ve diğer cam veya seramik nesneler iyi mum kalıpları yapar. Soğuduktan sonra mumu çıkarmayı kolaylaştırmak için kalıbı ince bir pişirme spreyi veya balmumu bırakma spreyi ile hazırlayın. Daha sonra önceden mumlanmış fitili kalıbın altına ortalayın. Dilerseniz fitili sıcak muma döktükten sonra da ayarlayabilirsiniz.

Artık kalıbınız hazır olduğuna göre eritme sisteminizi kurun. Ocağınızda bir çift kazanı ısıtın veya eski bir sos tavasını yarısına kadar suyla doldurulmuş biraz daha büyük bir sos tavasına yerleştirerek uygun kabı oluşturun. Çift kazan sıcakken, eritme işlemini başlatmak için mum parçalarını üst kısma yerleştirin. Mum eriyince sıvı mumu kalıbınıza dökün ve soğumaya bırakın. Ardından fitili kesin ve çakmakla yakın.

erimiş mum

Mum yapımı için en iyi fitil hangisidir?

Çoğu hobi mağazasında bulunan önceden mumlanmış fitiller, mum yapımı için en iyilerden biridir.

 

Kendi mumlarınızı yapmak daha mı ucuz?

Kendi mumunuzu yapmak elbette daha ucuzdur. Bu şekilde, yeni malzemeleri almak yerine, eski mumlar, eski cam eşyalar veya tabaklar gibi evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz.

 

Eski mumları nasıl kullanırsınız?

Eski mumlardan yararlanmanın iyi bir yolu, eski mumu kullanarak yenilerini yapmaktır. Bu, eski mum veya mum parçaları, bir çift kazan veya iki eski tencere ve önceden mumlanmış bir fitil ile yapılabilir.

 

Mum kabı geri dönüştürülebilir mi?

Birçok mum kabı, geri dönüştürülebilen camdan yapılmıştır. Sadece mumda kalan balmumunu çıkardığınızdan emin olun.

 

Kokulu mumlar nasıl yapılır?

Karışıma eklenen uçucu yağ miktarını artırarak mumlarınızın daha güzel kokulu olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler

Kategori