Enginar Sirkesi Nasıl İçilir?

Cu, 01/21/2022 - 00:30 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
enginar sirkesi nasıl içilir

Şifa kaynağı olan enginar Akdeniz bölgesinin en popüler ürünlerinden biridir. Oldukça şifalı bir bitki olan enginarın sirkesi de son yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Enginar sirkesi diğer sirkeler kadar tanınmadığından nasıl kullanılacağı da pek bilinmez. Biz de enginar sirkesi nasıl içilir sorusunun yanıtını aramak için detaylı bir araştırma yaptık. Makalemizin devamında enginar sirkesinin faydaları nelerdir, enginar sirkesi nasıl içilir, enginar meyve mi sebze mi sorularının cevaplarını bulacaksınız.

 

Enginar meyve mi sebze mi?

 

Enginar ile ilgili merak edilen sorulardan biri de enginar meyve mi sebze mi sorusudur. Enginar bitkisi Akdeniz Bölgesinde yaygın olan çiçekleri mor renkli olan çok yıllık bir bitkidir. Sebze olarak tanınmasına rağmen yenilebilen bölümü henüz açmamış çiçek tomurcuğu olduğu için meyve grubuna da girer.

 

Enginar sirkesinin faydaları nelerdir?

 

1. Besinlerle doludurlar. Enginar, C vitamini, A vitamini ve demir gibi önemli besinlerin yanı sıra potasyum ve antioksidanlarla doludur.

2. Protein içerirler. Geniş beslenme profiline ek olarak”, enginar porsiyon başına 3,5 gram ile diğer birçok sebzeden daha fazla protein sunar.

3. Enginar, dost bağırsak bakterilerini destekleyerek, belirli bağırsak kanseri riskinizi azaltarak ve kabızlık ve ishali hafifleterek sindirim sisteminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek iyi bir lif kaynağıdır.

4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirler. Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi, enginarları bağışıklık sistemini güçlendiren, antioksidan bakımından zengin gıdalar listesinde üst sıralarda yer aldı.

5. Tansiyonu düşürmeye yardımcı olabilir. Enginar sirkesi, zaten yüksek seviyelerde olan kişilerde kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir.

6. Kalp sağlığını iyileştirebilir. Enginar sirkesi içmek karaciğerinizi hasardan koruyabilir ve yeni dokuların büyümesini teşvik edebilir. Ayrıca karaciğerinizdeki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olan safra üretimini de artırır.

7. Kan şekerini düşürmeye yardımcı olabilir. Enginar ve enginar sirkesi kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardımcı olabilir. Bazı kanıtlar, enginar ve enginar sirkesinin kan şekeri düzeylerini düşürebileceğini göstermektedir.

8. Enginar en yüksek düzeyde antioksidanları içerir ve vücudu kanserden koruyabilen faydalı besinlerden oluşan bir bitkidir.

enginar sirkesi nasıl içilir

Enginar sirkesi fiyatı

 

Enginar sirkesi fiyatı çok pahalı değildir. Elbette üzüm ve elma sirkelerine göre daha yüksek fiyatlı olsa da şifa deposu olan enginar sirkesinin fiyatı aşırı yüksek değildir. Yedier enginar sirkesi 500 ml fiyatı ortalama 20-25 TL arasındadır. Nahita katkısız 500 ml enginar sirkesi fiyatı 20 TL, Themra enginar sirkesi 500 ml 25 TL, Minecal %100 ev yapımı katkısız enginar sirkesi 500 ml 25 TL civarındadır.

 

 

Enginar sirkesi nasıl içilir?

 

İşte geldik enginar sirkesi nasıl içilir sorusunun cevabına. Bir yemek kaşığı enginar sirkesini bir su bardağına ekleyip aç karna içilebilir. İsterseniz daha lezzetli olması için bir çay kaşığı bal ve birkaç damla limon suyu eklenebilir. Mide problemi çekenler ise tok karnına içmesi uygundur. İsteğe bağlı olarak enginar sirkesini salatalarda kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce bir hekime danışmanız sağlığınız için önemlidir. Çünkü her vücut yapısı bir değildir.

Kategori