Diyabet Hastaları İçin En İyi Diyabetik Ayakkabı

Ct, 02/26/2022 - 23:17 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
diyabetik ayakkabı

Diyabetin en olası yan etkilerinden biri, periferik nöropati olarak bilinen bir durumdur. Beyin sensörleri komutları yanlış yorumlar, bu da karıncalanma, uyuşma, dolaşım sorunları ve çürük veya ülsere ayaklara yol açar. Bujilerin yanlış ateşlemesine benzer. İlk başta iyi görünebilirler, ancak bu pistonları hareket ettirmek için yeterli gücü ateşleyemezlerse, hiçbir yere gidemezsiniz. Ancak bujileri sadece temizleyebilir veya değiştirebilirsiniz, ancak ayaklara biraz daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Onlara uygun ayakkabıların verilmemesi ciddi yaralanmalara, tekrarlayan ülserasyonlara ve hatta ampütasyona neden olabilir. Diyabetik ayakkabılar bu ihtiyaçları karşılamak için özel olarak üretilmiştir.

diyabetik ayakkabı

Şeker Hastaları İçin En İyi Erkek Diyabetik Ayakkabı

 

1. Orthofeet Sprint Comfort Diyabetik Erkek Spor Ayakkabı

 

Diğer Orthofeet ayakkabılarında olduğu gibi Sprint Comfort da diyabetli insanlar için harika bir yürüyüş ayakkabısıdır. Yumuşak dikişsiz iç astarı sayesinde son derece rahattır. Ayaklarınıza ve ayak parmaklarınıza ihtiyaç duydukları rahatlığı vermede son derece avantajlı olan, büyük parmak boşluğuna ve bağcığı olmayan ekstra derin bir tasarıma sahiptir.

Yumuşak, dayanıklı malzemelerden üretilen bu ayakkabının size yıllarca hizmet edeceğinden içiniz rahat olsun. Tabanın hafif olmasını ve attığınız her adımı yumuşatmak ve hareketinize bir yay etkisi için hava yastıklı olması müthiş rahatlık verecektir. Ayakkabının konforunu artırmak için anatomik destekli konturlu ortez iç tabana sahip olduğunu da belirtmiştik.

Jel dolgulu topuk oturağı, ayak ve topuktan bacaklara, dizlere ve belin alt kısmına kadar ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için ayaklarınızın şeklini alır. Rahatlık açısından, ayakkabı son derece nefes alabilir ve ayaklarınızın terlemesi konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Orthofeet Sprint Comfort, bütçesi kısıtlı erkekler için çok uygun bir fiyata mavi ve gri renklerde mevcuttur. 

 

 2. Propet erkek life walker askılı spor ayakkabı

 

Propet Life Walker Sneaker, diyabetli erkekler için rakipsiz konfor seviyeleri sunmak için son derece derin bir tasarıma sahiptir. Bu ayakkabı üç farklı renkte üretilmiştir: siyah, beyaz ve gri. Ayarlanabilir askıları sayesinde giyip çıkarması son derece kolaydır.

Bunun dışında, iç tabanlar çıkarılabilir ve daha iyi konfor için kendi özel yapım ortezlerinizi takmanıza olanak tanır. Ayakkabı, yürürken ayaklarınızı darbelerden korumak için maksimum iç dolguya sahiptir. Ek olarak, ayakkabı çok nefes alabilir, bu da yürüyüş veya koşu yaparken ayakları çok terleyen erkekler için kullanışlıdır.

Dış tabanlar da son derece hafiftir, bu da onlarla dolaşmayı bir zevk haline getirir. Stressiz bir günün tadını çıkarmak için doğru miktarda esneklik sunan sağlam bir topuk dolgusu vardır.

Ayaklarınız genişse ve geniş bir iç taban sahip ayakkabı arıyorsanız, bu ayakkabı en iyi seçiminiz olacaktır. Büyük bir parmak boşluğuna sahiptir ve daha geniş ayakları olan insanlara uyum sağlamak için çeşitli boyut ve genişliklerde mevcuttur.

diyabetik ayakkabı

3. Dr. Comfort Winner Plus Ekstra Derinlikli Erkek Yürüyüş Ayakkabısı

 

Dr. Comfort Winner Plus erkekler için ayakkabılar, ilk on listemize giren bir başka ideal diyabetik ayakkabıdır. Bu ayakkabı yüksek kaliteli deriden yapılmıştır ve her türlü ayağa uyum sağlamak için çeşitli boyutlarda üretilmiştir.

Ekstra konfor ve destek için iyi dolgulu bir iç tabana ve kendi özel ortezinizi kullanmanıza izin veren, çıkarılabilir bir iç tabana sahiptir. Rahatsız etmeden yürümenizi ve koşmanızı sağlayacak ayakkabılar arıyorsanız, bu diyabetik ayakkabı tam size göre.

Ayakkabı, maksimum denge ve yürüyüş için iyi işlenmiş dayanıklı bir dış tabana sahiptir. Tabanı da kaymaz, yani kaygan alanlarda kaymadan veya düşmeden yürüyebilirsiniz.

Destekle ilgili olarak, yürürken ihtiyacınız olan doğru miktarda desteği sağlamaya çalışan bir külbütör tabanı vardır. Ayakkabıyı sabitleyen ve yorgunluğu önlemek için yeterli geri tepme enerjisi sağlayan bir topuk sayacı da vardır.

 

4. New Balance MW877 Erkek Ayakkabısı

 

New Balance MW877 ayakkabı, diyabet hastalarına emsalsiz konfor sunar. Kullanıcıya maksimum stabilite ve destek sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Yürürken birinci sınıf yastıklama sağlarlar. Bunun nedeni, rahat bir ayak tabanının yanı sıra dolgulu bir yakaya sahip olmasıdır. Basit bağcık sistemi, ayakkabıyı ayağınıza rahatça uyacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Ayakkabıyı süper nefes alabilir kılan file ve süetin ustaca karışımı sayesinde yürürken yüksek düzeyde konfor elde etmeyi sağlar.  En iyi yanı, iç tabanın çıkarılabilir olmasıdır, böylece özel tabanlarla değiştirebilirsiniz.

diyabetik ayakkabı

Şeker Hastaları İçin En İyi Kadın Yürüyüş Ayakkabısı

 

1. Orthofeet Verve Diyabetik Kadın Spor Ayakkabısı

 

Orthofeet Verve, diyabetli kadınlar için tartışmasız en iyi yürüyüş ayakkabılarından biridir. Günlük yürüyüşlerinizde veya egzersizlerinizde size maksimum desteği garanti edecek rahat bir diyabetik ayakkabı arıyorsanız, Orthofeet'ten başkasını aramanıza gerek yok.

Bu ayakkabıyla ilgili heyecan verici bulduğum şey, size mükemmel bir uyum sağlaması. Dayanıklı sentetikten yapılmıştır ve çoğu gündelik kıyafeti tamamlamak için turkuaz ve fuşya olmak üzere iki farklı renkte mevcuttur.

Rahatlık açısından, ayakkabı son derece nefes alabilir. Yürürken ayaklarınızın aşırı ısınmasını önlemek için jel dolgulu bir iyileştirme koltuğuna sahiptir.

 

2. Apex Kadın Spor Ayakkabısı

 

Sırada Apex'ten inanılmaz bir diyabetik yürüyüş ayakkabısı var. Bu ayakkabı, üstün desteği, dayanıklılığı ve sağlamlığı sayesinde ilk on listemizde yer almayı hak ediyor. Ayaklarınıza hak ettikleri rahatlığı sağlamak için özel olarak tasarlanmış tamamen deri sayaya sahiptir. Bu ayakkabının içeri girmesini beklemenize gerek yok, çünkü giydiğiniz anda ayağınızın şekline uyum sağlayarak size rahat ve rahat bir uyum sağlar.

 

3. Xelero Genesis Kadın Rahatlatıcı Terapötik Spor Ayakkabı

 

Xelero Genesis Sneaker, uzun saatler boyunca ayaklarınızı mükemmel şekilde tutabilecek bir diyabetik yürüyüş ayakkabısı arıyorsanız, nihai seçenektir. Bu ayakkabı, giyip çıkarmayı çok kolaylaştıran, kolay giyilen bir yapıya sahiptir.

Ama bu en iyi kısım bile değil. Kesinlikle en iyi yanı, yürüyüş sırasında mükemmel stabilite ve ileri hareket sağlayan Xelero XRS teknolojisini içermesidir. Bu son teknoloji, doğal yürüyüşünüzü değiştirmeden ve dengenizi kaybetmeden ileri itmeyi teşvik ederek doğal yürüyüşünüzü destekler.

 

4. Drew Ayakkabı Bayan Flere Yürüyüş Ayakkabısı

 

Ayakları hassas olan bir şeker hastası olarak, tüm gün ayakta durmak kolay değildir ve bu yüzden Drew Flare Shoe imdada yetişir. Giymesi ve çıkarması kolay, şüphesiz her yönüyle mükemmel bir diyabetik yürüyüş ayakkabısıdır.

Kategori