Deri ayakkabılar nasıl yumuşatılır?

Sa, 02/08/2022 - 20:45 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Deri ayakkabılar nasıl yumuşatılır?

Dar ayakkabıların ayak parmaklarınızı sıkıştırmasına izin vermeyin. Deri ayakkabı ve botları nasıl yumuşatacağınıza dair en önemli bilgileri sizinle paylaştık. Ayakkabı yumuşatma yöntemleri için yazımızı okumaya devam edin.

 

Ayakkabı kutusundan yeni çıktıklarında deri ayakkabılar çok sert ve giymesi zor olabilir. Deri ayakkabıları yumuşatmanın en iyi yolu yavaş yavaş giymek olsa da, deriyi diğer yöntemlerle nazikçe yumuşatarak süreci hızlandırabilir ve rahatsızlığı en aza indirebilirsiniz.

Deri ayakkabı ve botları yumuşatmanın en hızlı yolu, ısı kullanmaktır, ancak deriye zarar vermemek için ısıyı yalnızca kısa süreli olarak uygulamak gerekir.

Deri ayakkabılar nasıl yumuşatılır?

Deri ayakkabılar veya botlar nasıl yumuşatılır?

 

Yeni deri ayakkabılarınızla yürümek istiyor ancak ayağınızın su toplamasından mı korkuyorsunuz? Deri ayakkabıların nasıl yumuşatılacağına dair en önemli yöntemler şunlardır:

  1. Yeni ayakkabınızla kısa gezintilere çıkın

 

Deri ayakkabılarınızı günlük kullanıma hazırlamanın en iyi yolu, onları az ve sık giymektir. Çöp kutusunu boşaltırken, ekmek almaya fırına giderken, yakın bir markete giderken deri ayakkabılarınızı giyin. Çok sayıda kısa gezi, ayaklarınızın bunlara alışmasını ve deri ayakkabınızın yumuşamasını sağlayacaktır. 

 

  1. Kalın çorap giyin ve evin içinde yürüyün

 

Deri ayakkabıları yumuşatmanın diğer bir yolu da kalın çoraklar giyerek koridorlarda kısa yürüyüşler yapmaktır. Kanın çoraplar deri ayakkabılarınızın esnemesini sağlar. Bu sayede sert ve rahatsız eden deri biraz daha yumuşayacaktır. Bu yöntem sizi rahatsız etse de ayakkabınızın sertliğini alması için faydalı olacaktır.

 

  1. Saç kurutma makinesi ile ısı verin

 

Ayakkabınızın en dar ve en sert bölgelerine kısa bir ısı uygulayın (yaklaşık 20 saniye en iyisidir). Hemen ardından bir çift kalın çorap giyin ve ayağınızı içene sokun. Deri ayakkabılarınızı soğuyuncaya kadar onları evin etrafında giyin.

 

  1. Botları ve ayakkabıları nemli gazeteyle doldurun

 

Biraz su sürdükten sonra sayfaları top haline getirin ve deri çizme veya ayakkabılarınızın içine koyun. Gazeteyi çıkarmadan önce onları yaklaşık 24 saat ayakkabının içinde bırakın.

Deri ayakkabılar nasıl yumuşatılır?

Unutmayın: gazete nemli olmalı, sırılsıklam olmamalı, yoksa ayakkabılarınızın içi ıslanabilir! 

Artık sert deri ayakkabı ve botları nasıl yumuşatacağınızı biliyorsunuz, onları giyip yeni rahat ayakkabılarınızı sergileyebilirsiniz.

 

Kategori