Bisiklet Gözlüğü Nasıl Olmalı?

Sa, 05/17/2022 - 23:04 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Bisiklet gözlüğü

Bisiklet gözlüğü de sporun bir parçasıdır. Peki bisiklet gözlüğü nasıl olmalı?.. Spor yapmak için bir ürün satın alırken birçok faktörü göz önünde bulundurmamız gerekir. Bunun nedeni, birçok durumda vücudumuzu ve sağlığımızı korumakla ilgili olmasıdır. Bu nedenle kaliteli ve ihtiyaçlarımıza uygun ürünü seçmeliyiz. Her insan aynı şekilde spor yapmaz. Bu nedenle, hepsinin aynı kite ihtiyacı yoktur. Bu sayede bisikletle dışarı çıkmayı sevenler, uygun bisiklet gözlüğü edinmeleri gerektiğini bilmelidirler. Bunun için örneğin merceğin kalitesine veya direncine bakmaları gerekir. İdeal ürünü elde etmek için neyi analiz etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

 

Bisiklet gözlüklerinde ne olmalı?

 

Bisiklet gözlükleriyle ilgili birçok model var. Ancak hepsi aynı kaliteye sahip değil ya da vücudumuza aynı şekilde uyum sağlayamaz. Bu nedenle, ihtiyaçlarımızı gerçekten karşılayanı seçmeliyiz. Rahat bir tur atmak için gerekli görüş alanı veya yüzümüze uyum gibi her açıdan size en uygun olanı bulacağınız sayısız seçeneğe sahipsiniz. Peki bisiklet gözlüğü alırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Bisiklet gözlüğü

  1. Görüş alanı

Bisiklet gözlüklerinin sahip olması gereken bir özellik kuşkusuz iyi bir görüş alanıdır. Bu açık, geniş ve keskin olmalıdır. Bu eklentiyi kullandığımız zaman çevremizdeki unsurları çarpık bir şekilde görmemeliyiz. Bu, merceğin eğriliği yeterli olmadığında meydana gelir. En ideali gözün her görüş noktasına ulaşabilmesi, ölü nokta olmamasıdır.

  1. Lens kalitesi

İyi bir bisiklet gözlüğü seçerken kilit noktalardan biri lensin kalitesidir. Bunların onaylanması gerekir. Bunu kontrol etmek için Avrupa Birliği düzenlemelerinin sertifikasına sahip olup olmadığına bakmanız gerekir. Eğer öyleyse, kristaller minimum kaliteyi karşılar ve görüşü güneş ışınlarından korur.

  1. Dayanıklılık

Bisiklete binmeye karar verdiğimizde bisiklet gözlüklerinin vücudumuzu koruyan bir eşya olduğunu asla unutmamalıyız. Bu nedenle kaliteli olmaları, ritmimize ve düzenli olarak hareket ettiğimiz ortama uyum sağlamaları gerektiğini göz ardı etmememiz gerekiyor. Bu sayede her türlü darbeye karşı dayanıklı olmalıdırlar. Yüzümüze dallarla vurabileceğimizi, hatta üzerine küçük taşlar sıçrayabileceğini unutmamak gerekir.

  1. Yüze yerleşim

Bisiklet gözlüğü alırken her zaman göz önünde bulundurulması gereken üç nokta ölçü, destek ve eğriliktir. Örneğin, desteğin yeterli olmaması durumunda, spor yaparken bisiklet gözlüklerimizin düşmesi olasıdır.

  1. Havalandırma ve hafiflik

Geride bırakamayacağımız iki unsur havalandırma ve hafifliktirBisiklet gözlüğü ne kadar hafif olursa, taktığımızı o kadar az fark ederiz. Bu nedenle kendimizi her zaman daha özgür ve daha rahat hissedeceğiz. Havalandırma ile ilgili olarak, buğulanmayı önlemek önemlidir. Bu şekilde, onları temizlemek için sık sık durmak zorunda kalmayız. Hava yüzümüzle lensler arasında dolaşmalıdır. Öte yandan günümüzde buğu önleyici bisiklet camları da bulunmaktadır.

Kategori