Bal Yüze Sürülür Mü? Bal Özlü Maske Tarifleri

Pt, 01/03/2022 - 23:07 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Bal Yüze Sürülür Mü?

Yüze sadece bal sürmek cilt tipine göre yararları olabileceği gibi zararları da görülebilir. Bu nedenle doğal maskeleri tercih etmeden önce cilt sağlığınız ile uyumlu maske tariflerini incelemeniz tavsiye edilir.

Kullanıldığı her alanda şifa veren bal, cilt bakımında da çok sık tercih edilmeye başlamıştır. Balın cilde faydaları saymakla bitmez. Hangi amaca yönelik bal özlü maske kullanmak istiyorsanız ona göre uygun karışımları hazırlayarak fayda sağlayabilirsiniz. 

Bal Yüze Sürülür Mü?

Bal Cilde Nasıl Uygulanır?

Balın cilde faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle hemen hemen tüm doğal cilt bakım önerileri arasında maske tariflerinin içine eklenen bal, yaşanan cilt sorunlarına yönelik farklı faydalar sunabilir. Balın cilde uygulanması oldukça basittir. Kullanmak istediğiniz tarife göre yüzüne bal sürenler genelde diğer doğal ürünlerle balı karıştırarak macun kıvamı elde ederek işlem yaparlar. Herhangi bir maske veya krem sürer gibi temiz yüze bal özlü maske tarifini uygulayarak bir süre bekletilmesinin ardından bol ve ılık su ile iyice temizlenmelidir.

Bal Yüze Sürülür Mü?

Tarçınlı Nemlendirici Bal Özlüm Maske Tarifi

Her gün yüze bal sürmek isteyenler farklı maske tarifleri kullanmaktadır. Birçok kişinin yaşadığı en yaygın cilt problemlerinden olan kuruluk, bal maskesi ile giderilebilir. Yaygın olarak nemlendirici etki yaratması için tercih edilen tarçınlı bal maskesi tarifi ise kısaca şöyledir:

  • 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı toz tarçın bir kap içerisinde iyice karıştırılır.
  • Temiz cilde 15 dakika kadar uygulanır.
  • Ilık bir su ile yüz bol su ile temizlenir.
  • Haftada 2 defa uygulanabilir.

Sivilce Karşıtı Bal Maskesi Tarifi

Sivilceye iyi gelen bal maskesi ile yüzde bulunan akneler ve sivilce izlerinin en aza indirilmesi sağlanabilir. Sivilce karşıtı bal maskesi hazırlamak ise oldukça kolaydır. Sivilce karşıtı ve arındırıcı bal maskesi tarifi:

  • 2 yemek kaşığı ezilmiş avokado, 2 tatlı kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısı temiz bir kaba eklenir.
  • İyice karıştıktan sonra temiz yüze uygulanır.
  • 20 dakika kadar bekledikten sonra yüz iyice temizlenir.
  • Haftada 1 defa uygulayarak cildinizin ferahlamasını sağlayabilirsiniz.
Kategori