Aziz’in babasını kim öldürdü? Aziz’in Babası Hain mi, Aziz’in Babası Fransızlara mı Yardım Ediyor?

Ct, 01/29/2022 - 00:05 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Aziz'in babası

Sevilen dizi Aziz her hafta farklı bir konuya sahne oluyor. Babasının ölümünü araştıran Aziz, araştırma yapmaya devam ederken babası ile ilgili şok edici bilgiler almaya başladı. Amcası Galip Payidar ve Delege Pierre babasının Fransızlara yardım ettiğini söyledi. Peki gerçekten Aziz’in babası hain mi? Aziz'in babasını kim öldürdü?

Aziz'in babasını kim öldürdü

Aziz Dizisi bu hafta çok hareketli geçti. Geçen haftaki bölümün son anlarında nişanı terk eden Aziz, babasının ölümüyle ilgili konuşmak üzere doktorun yanına gider ancak doktor Fransız Yüzbaşı tarafından vurulmuş ve son nefesini vermektedir. Doktor son nefesinde Galip Payidar’ın ismini söylemesi üzerine hemen amcasının yanına gider.

11. Bölümde amcasına silah çekmesiyle olaylar birden değişir. Amcası fenalaşarak hastalanır. Bu sırada Delege Pierre babasının kendilerine yardım ettiğini ve Fransızlarla işbirliği yaptığını söyler. Bu sebeple babasının silah sevkiyatı yaptığı sırada Türk askerlerince vurulduğunu söyler. Ancak Aziz Delege Pierre’e inanmaz. Aynı sözleri amcası Galip Payidar da dile getirir. Babasını öldüren Türkler olduğunu söyleyince Aziz yıkılır. Bunun üzerine yoğunlaşır ve babasının silah sevkiyatı yaptığını araştırır. Sakladığı silahları bulmak için her yerde arar ve sonunda babasının Aziz’i sakladığı sığınağı hatırlar. Anahtarı daha önceden bulan Aziz, sığınağı bulur ve oradaki sandığı açar. Gördüğü Fransız silahları karşısında şok olan Aziz bir an babasını vatan haini olarak düşünür.

Aziz'in babasını kim öldürdüNe yapağını bilemeyen Aziz, amcası Galip Payidar’ın yanına gider ve bulduğu silahları anlatır. Amcasının yanından ayrılınca Galip Payidar’ın yanına Delege Pierre girer. Aziz’in amcasından babasına ait evrakları ister. Evrakları yakmak için evine götüren Delege Pierre, Efnan ile karşılaşır. Efnan bir ara evrakları karıştırır ve Edip Payidar’a ait telgrafı görür. Bir şekilde bu telgrafı alıp Aziz’in yanına gider. Bu sırada Selahattin’i mezarlığa çağıran Aziz babasının Türkler tarafından mı vurulduğunu sorar. Babasının vatan haini olmadığını söylese de Aziz buna kanıt ister. Tam o sırada Efnan telgrafı getirir. Aziz telgrafı okur ve göz yaşları içinde babasına gelen telgrafın Mustafa Kemal Paşa’dan geldiğini görür. Aziz babasının vatan haini olmadığını anlar. Selahattin ise babasının bir şehit olduğunu söyler. Sen bir şehit oğlusun Aziz Payidar, der.

Kategori