Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir?

Ct, 02/12/2022 - 00:24 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe vera bitkisini ilk olarak altı bin yıl öncesinde, Eski Mısırlılar kullanmıştır. Eski Mısırlılar, besleyici aloe vera suyunu kutsal bir unsur olarak görüyorlardı. Sonsuzluğun bitkisi olarak bilinir, iltihap önleyici etkileri sebebiyle Kleopatra ve Nefertiti gibi kraliçeler tarafından sevilirdi.

Aloe vera bitkisi, sıcak ve kuru olan Arap çölünde ortaya çıkmıştır. Sulu bir bitki olan aloe vera suya tutunur ve yedi yıla kadar yağmursuz yaşayabilir. Aloe vera sulu, yeşil uzuvlarındaki jel, içeceklerde ve tabii ki güzellik ürünlerinde kullanılır.

Aloe vera zengin bir vitamin, bitkisel besin ve antioksidan kaynağı olduğundan cildinizin korunmasına yardımcı olur. Aloe vera jeli, bitkinin iç yaprağından çıkarılır ve tedavi edici özellikleri nedeniyle cilt problemlerinde kullanılır. 

Aloe vera yüzyıllardır anti-inflamatuar, nemlendirici, antibakteriyel ve antiviral özellikleri nedeniyle doğal şifacılar tarafından kullanılmıştır.

 

Aloe vera içeren günlük cilt bakımındaki faydaları şunlardır:

Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir?

1. İyi bir nemlendiricidir.

 

Aloe vera, cilde katkıda bulunan amino asitler, enzimler ve kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerle doludur. Nemlendirici olarak cilde derinlemesine nüfuz eder. Aloe vera nemlendirici olduğundan aloe vera içeren cilt bakım ürünleri, yağlı veya hassas cilde sahip olanlar için çok faydalıdır. Aloe vera nemlendirici, yumuşatıcı nitelikleri, cildinizi korumak için doğal bir bariyer oluşturur.

 

2. Yüz kırışıklıklarını azaltır.

 

Aloe veranın doğal olarak gençleştirici özellikleri, yaşlanmanın etkilerine karşı çok faydalıdır. Çalışmalar, aloe veranın kırışıklıkları azalttığını, sarkmayı önlemek için cilt elastikiyetini geliştirdiğini ve dolgun, parlak bir cilt sağlamak için kolajen üretimini artırdığını göstermiştir.

Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir?

3. Çatlakları giderir

 

Cildiniz normal elastik sınırlarını aştığında çizgiler ortaya çıkar. Çok fazla çatlama olursa, cildin lifleri kırılarak kırmızımsı veya mor lekelere neden olabilir. Doğal olarak sağlıksız olmasa da, çatlaklar cildi kalıcı olarak bozabilir. Aloe veranın iltihapla savaşma, kızarıklığı azaltma ve esnekliği artırma özelliği, sinir bozucu çatlaklara karşı mücadelede doğal bir ilaç görevi yapar. Aloe vera ile tedavi edilen çatlaklar zamanla solarak pürüzsüz, canlı bir cilt ortaya çıkarır.

 

4. Serbest radikallerle mücadele eder.

 

Serbest radikallerin sadece dengesiz moleküller olduğunu bilmek için kimya diplomasına ihtiyacınız yok. Moleküler bir çift arayışı cildin en derin katmanlarını bozabileceğinden, ciltle temas ettiklerinde hasara neden olurlar. Antioksidanlar, bir elektron bağışlayarak serbest radikalleri nötralize eder, bu da onların cildinizde bir eş aramasını engeller. Aloe vera, C ve E vitaminleri gibi antioksidanlar açısından zengin olduğu için serbest radikallerle mücadelede doğal bir dosttur.

Etiketler

Kategori