41 Fetih Suresinin Fazileti Nedir? 41 Fetih Suresi Neden Okunur?

Per, 02/03/2022 - 14:29 tarihinde gencer55 tarafından gönderildi
41 Fetih suresi

41 Fetih suresi okumanın faziletini duydunuz mu? Bu yazımızda 41 Fetih suresi neden okunur, 41 defa Fetih suresi okumanın faydaları nelerdir? 41 Fetih suresi nasıl okunur? Sorularına cevaplar vereceğiz.

Fetih suresi dertlerden kurtulmak, sıkıntılarınızdan arınmak ya da çok istediğiniz bir dileğinize kavuşmak için okumak çok faydalıdır. Elbette Kur-an’ı Kerim surelerinin tamamı Allah (c.c) tarafından gönderildiği için en mühim kelamlardır. Ancak her birinin fazileti farklıdır. İşte Fetih suresini 41 defa okumanın da fazileti bu şekildedir.

41 Fetih suresi

41 Fetih suresi nasıl okunur?

 

Fetih Suresi, 7 günde 41 defa okunması gerekir. Okuma şekli ise günlere göre farklılık gösterir. 41 Fetih suresi cumartesi günü okunarak başlanır. Sure olduğu için abdest almanız gerekir. Eğer ezbere biliyorsanız alma şartı yoktur. İki rekat namaz kılarak isteğiniz için dua ile başlamak daha hayırlı olacaktır. Günahların affı için 7 defa “Estağfirullah” çekebilirsiniz.

  • Cumartesi günü 1 defa Fetih suresi okuyun
  • Pazar günü 3 defa Fetih suresi okuyun
  • Pazartesi günü 5 defa Fetih suresi okuyun
  • Salı günü 7 defa Fetih suresi okuyun
  • Çarşamaba günü 7 defa Fetih suresi okuyun
  • Perşembe günü 7 defa okuyun
  • Cuma günü sela okunmadan 11 defa Fetih suresi okuyun.

 

Yukarıdaki şekilde, 7 günde toplam Fetih suresi 41 defa okunmuş olacaktır. 41 Fetih Suresi tamamlandıktan sonra iki rekat namaz kılıp ardından isteğiniz, dileğiniz ya da başka bir arzunuz için bolca Allah (c.c)’ dua edin. Kurtuluş için, sıkıntıların bitmesi için oldukça faziletli bir suredir.

 

41 Fetih Suresi ne zaman okunmalı?

 

Aslında 41 Fetih suresi herhangi bir zamanda okunabilir. Ancak günün eşref saatlerinde okumak daha makbul olabilir. Yatsı ve sabah namazlarından sonra okumak daha çok faydalıdır. Fetih suresi muharebe sırasında, imtihanlardan önce, herhangi bir arzu ve ihtiyaç için okunabilir.

 

 

Etiketler

Kategori